ممنوعیت های عجیب در فرهنگ های مختلف دنیا

ما به ندرت اطلاعاتی درباره قوانین کشورهایی که سفر می کنیم داریم. شاید این قوانین کمی عجیب و باور نکردنی به نظر بیان اما دونستن شون مانع از اتفاقات ناخوشایندی میشه که ممکنه با رعایت نکردن اون ها برامون بوجود بیاد.

در این جا با چند مثال از کارهایی که مردم در کشورهای مختلف نمیتونن انجام بدن چون قانون اون ها رو منع کرده آشنا بشیم.

در انگلیس خوردن بیسکویت در روز کریسمس ممنوع است

در سال ۱۶۴۴ رئیس جمهور وقت بریتانیا جشن کریسمس را منع کرده بود زیرا این جشن را کاملا غیر اخلاقی می دانست. بسیاری از رسم و رسومات این جشن مثل خوردن بیسکویت هم ممنوع شده بود البته فقط در روز جشن. از آن زمان به بعد هیچ حکمی برای لغو این قانون صادر نشد. بنابراین اگر در انگلیس کسی بیسکویت بخورد جرم مرتکب شده است.

در انگلیس دست زدن به وال ها ممنوع است

یکی دیگر از قوانین عجیب انگلیس این است که تمامی وال ها، دلفین ها و دیگر پستانداران دریایی که در شعاع ۳ مایلی انگلستان قرار دارند جزء دارایی ملکه به حساب می آیند. پس دست زدن به آن ها ممنوع است و هرگز نباید آن ها را لمس کنید.

در چین نجات دادن کسی که غرق می شود ممنوع است

یکی از قوانین مرموز چینی ها این است که نباید کسی را که در حال غرق شدن است را نجات داد. این قانون از فلسفه شرقی ها الهام گرفته است که می گوید مداخله در سرنوشت یک انسان کاری غیراخلاقی است. البته برخی معتقدند که چینی ها این قانون را وضع کرده اند تا بتوانند جمعیت چین را تا حدودی کنترل کنند.

در ایتالیا غذا دادن به کبوترها ممنوع است

در حالی که غذا دادن به کبوترها بسیار لذت بخش است ونیز این کار را منع کرده است. دلیل وضع این قانون این است که پرنده ها نتوانند مجسمه ها و بناهای تاریخی را کثیف کنند.

در کانادا خرج کردن پول خرد به تنهایی ممنوع است

در کانادا هنگام خرید نمی توانید تنها سکه پرداخت کنید. این قانون در سال ۱۹۸۵ وضع شده و اگر قیمت خریدی بالاتر از ۱۰ دلار کانادایی باشد خرید آن تنها با سکه ممنوع است.

در ساموآ فراموش کردن روز تولد زن ممنوع است

ساموآ ایالتی مستقل در اقیانوس آرام به داشتن قوانینی غیر عادی معروف است. یکی از این قوانین این است که مردها حق ندارند روز تولد همسرشان را فراموش کنند. اگر این اتفاق بیفتد دادگاه مرد را مجبور به پرداخت جریمه ای نقدی می کند که باید به همسرش پرداخت کند.

در تایلند پا گذاشتن روی سکه ممنوع است

یکی از قوانینی که تمام توریست های تایلند باید بدانند این است که باید هنگام راه رفتن مراقب زیر پایشان باشند زیرا پا گذاشتن روی سکه یا اسکناسی که تصاویر مقدسی روی  آن ها حک شده است جرم محسوب می شود.

 

 

 

 


 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *